GRAND OPENING 21/22 tog'-chang'i mavsumining ochilishi bo‘lib o‘tdi
2022 yil 9 yanvar kuni Amirsoy tog‘-chang‘i kurorti hududida GRAND OPENING 21/22 qish mavsumining rasmiy ochilishi bo‘lib o‘tdi. Turizm va sport vazirligi tomonidan OAV vakillari uchun press-tur tashkil etildi.
Eng uzun trassalardan biri “ALFA” majmuasi 21/22 qish mavsumi boshlanishini munosabati bilan havaskorlardan tortib to professionallargacha bo‘lgan barcha rayderlarni jamladi.
Mavsumning ochilishi har yili o‘tkaziladigan tadbir bo‘lib, qishki turizmni rivojlantirish, respublika aholisi o‘rtasida faol va sog‘lom turmush tarzini ommalashtirish maqsadida o‘tkaziladi. Taʼkidlash joizki, mamlakatda turizm mavsumdan qatʼiy nazar yil davomida mavjud.
Shuningdek, dam olish maskani hududida barcha sanitariya-epidemiologiya talablariga rioya qilingan va xavfsizlik choralari ko‘rilgan. Mehmonlar va tadbir ishtirokchilari o‘zlarining harakat yo‘nalishlarini diqqat bilan ko‘rib chiqishlari va kurortda umum qabul qilingan qoidalariga rioya qilishlari lozim. Eslatib o‘tamiz, bundan avvalroq, 26 dekabrda “Amirsoy Express” – yangi dor yo‘li rasman ishga tushirilgan. Tantanali marosimni Bosh vazir o‘rinbosari – turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov ochib bergan edi.

Состоялось открытие горнолыжного сезона GRAND OPEN 21/22
9 января 2022 года на территории горнолыжного курорта Амирсой состоялось официальное открытие 21/22 зимнего сезона GRAND OPEN. Министерство туризма и спорта организовало пресс-тур для СМИ.
Одна из самых длинных трасс, комплекс ALFA объединила всех райдеров, от любителей до профессионалов, с началом зимнего сезона 21/22.
Открытие сезона – ежегодное мероприятие, направленное на развитие зимнего туризма и пропаганду активного и здорового образа жизни среди населения республики. Стоит отметить, что туризм в стране доступен в течение всего года, независимо от сезона.
Кроме того, на территории курорта соблюдены все санитарно-эпидемиологические требования и приняты меры безопасности. Гостям и посетителям мероприятий следует тщательно продумывать свои маршруты и соблюдать общепринятые на курорте правила. Ранее, 26 декабря, был официально запущен новый Amirsoy Express. Церемонию открыл вице-премьер – министр туризма и спорта Азиз Абдухакимов.