Angorda 1400 nafar doimiy ish o‘rni yaratiladigan loyihaga tamal toshi qo‘yildi
Joriy yilning iyun oyida mamlakatimiz Prezidenti Sh.Mirziyoyevning Surxondaryo viloyatiga tashrifi davomida Ipakchilik va jun sanoatini rivojlantirish qo‘mitasiga Angor tumanida savdo va ishlab chiqarish majmuasi faoliyatini yo‘lga qo‘ygan holda mahalliy aholi uchun yangi ish o‘rinlarini yaratish bo‘yicha topshiriq berilgan edi.
Prezident tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilayotgan ushbu loyihaga bugun mutasaddilar tomonidan tamal toshi qo‘yildi. Ushbu tadbirda Ipakchilik va jun sanoatini rivojlantirish qo‘mitasi raisi B.Sharipov, Surxondaryo viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari F.Mamanov hamda qator mutasaddilar ishtirok etishdi.
Angor tumanining “Tallimaron” MFY hududida qurilishi boshlangan “Angor index” MCHJ savdo va ishlab chiqarish majmuasi faoliyatini yo‘lga qo‘yish uchun 4 gektar yer maydoni ajratilgan. Ushbu hududda loyihaga binoan 704 ta har xil turdagi qurilish va pardozlash mollari do‘konlari barpo etiladi.
50 mlrd so‘mni tashkil etuvchi investitsion loyiha 2022 yilning yanvar oyida to‘liq ishga tushirilishi maqsad qilingan bo‘lib, bu yerda mahalliy aholining 1 400 nafari doimiy ish o‘rniga ega bo‘ladi.
Savdo majmuasining o‘zida 1 500 kv.m hududda umumiy ishlab chiqarish maydoni ham mavjud bo‘ladi. Shuningdek, majmua qarshisida 1000 ga yaqin avtomobillar uchun turargoh bunyod etiladi. Bu esa yana minglab qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratilishi uchun zamin yaratadi.
Bugun, 11 sentabr kuni Qo‘mita raisi B.Sharipov va viloyat hokimining birinchi o‘rinbosari F.Mamanov tomonidan ulkan loyiha qurilishining birinchi g‘ishtlari qo‘yildi va qurilishga start berildi.

В Ангоре заложен фундамент проекта по созданию 1400 постоянных рабочих мест
В июне текущего года Президент нашей страны Ш.Мирзиеева в ходе визита в Сурхандарьинскую область комитету по развитию шелководства и шерстяной промышленности было поручено наладить деятельность торгово-производственного комплекса в Ангорском районе и создать новые рабочие места для местного населения.
Сегодня по инициативе президента ответственные лица заложили фундамент этого проекта. На этом мероприятии председатель комитета по развитию шелковой и шерстяной промышленности Б.Шарипов, первый заместитель хокима Сурхандарьинской области Ф.Маманов и ряд ответственных лиц.
Для организации деятельности торгово-производственного комплекса ООО “Ангорский индекс”, строительство которого началось на территории МФЦ “Таллимарон” ангорского района, выделено 4 га земли. На этой территории по проекту будет построено 704 магазина строительных и отделочных товаров различных видов.
Инвестиционный проект стоимостью 50 млрд сумов планируется полностью запустить в январе 2022 года, где 1 400 местных жителей будут иметь постоянные рабочие места.
1 500 кв. м в самом торговом комплексе. в этом районе также будет общая производственная площадь. Также напротив комплекса будет построена стоянка на 1000 автомобилей. Это создаст основу для создания еще тысяч дополнительных рабочих мест.
Сегодня, 11 сентября председатель комитета Б.Шарипов и первый заместитель хокима области Ф.Мамановым были заложены первые кирпичи строительства грандиозного проекта и дан старт строительству.