BMT: Suriya shimoli-g‘arbidagi zilzila qurbonlari 4300 nafarga yetdi
BMTning Gumanitar masalalarni muvofiqlashtirish boshqarmasiga tayanib xabar berilishicha, Suriya shimoli-g‘arbida bir hafta oldin sodir bo‘lgan kuchli zilzila oqibatida 4300 kishi halok bo‘lgan, yana 7600 kishi jarohatlangan. Boshqarma tomonidan taqdim etilgan raqamlar Suriya hukumati nazorati ostidagi hududlardagi vaziyatni o‘z ichiga olmaydi.
Suriya Sog‘liqni saqlash vazirligi esa yakshanba kuni kechqurun mamlakatda 1414 kishi halok bo‘lgani, 2349 kishi jarohat olganini ma’lum qilgan.
Suriya Inson huquqlari bo‘yicha monitoring markazining so‘nggi statistik ma’lumotlariga ko‘ra, hukumat va isyonchilar nazorati ostidagi hududlarda zilzila oqibatida 5329 ga yaqin odam halok bo‘lgan.

UN: the victims of the earthquake in the north-west of Syria reached 4,300 people
Citing the UN Department for the Coordination of humanitarian issues, it was reported that in the north-west of Syria, 4,300 people were killed and another 7,600 were injured in a strong earthquake a week ago. The figures provided by the department do not include the situation in the territories under the control of the Syrian government.
The Syrian Ministry of Health said on Sunday evening that 1,414 people were killed and 2,349 were injured in the country.
According to the latest statistics from the Syrian Human Rights monitoring center, about 5,329 people were killed in the earthquake in government and rebel-controlled areas.