BMT: Suriya shimoli-g‘arbidagi zilzila qurbonlari 4300 nafarga yetdi
BMTning Gumanitar masalalarni muvofiqlashtirish boshqarmasiga tayanib xabar berilishicha, Suriya shimoli-g‘arbida bir hafta oldin sodir bo‘lgan kuchli zilzila oqibatida 4300 kishi halok bo‘lgan, yana 7600 kishi jarohatlangan. Boshqarma tomonidan taqdim etilgan raqamlar Suriya hukumati nazorati ostidagi hududlardagi vaziyatni o‘z ichiga olmaydi.
Suriya Sog‘liqni saqlash vazirligi esa yakshanba kuni kechqurun mamlakatda 1414 kishi halok bo‘lgani, 2349 kishi jarohat olganini ma’lum qilgan.
Suriya Inson huquqlari bo‘yicha monitoring markazining so‘nggi statistik ma’lumotlariga ko‘ra, hukumat va isyonchilar nazorati ostidagi hududlarda zilzila oqibatida 5329 ga yaqin odam halok bo‘lgan.

ООН: число жертв землетрясения на северо-западе Сирии достигло 4300 человек
По данным Управления ООН по координации гуманитарных вопросов, в результате сильного землетрясения на северо-западе Сирии неделю назад погибли 4300 человек, еще 7600 получили ранения. Цифры, представленные департаментом, не включают ситуацию в районах, контролируемых сирийскими властями.
Министерство здравоохранения Сирии, с другой стороны, сообщило в воскресенье вечером, что в стране погибло 1414 человек и 2349 получили ранения.
Согласно последним статистическим данным Сирийского центра мониторинга прав человека, около 5329 человек погибли в результате землетрясения в районах, контролируемых правительством и повстанцами.