Turkiyada Mudofaa vazirligining tibbiy otryadi 3860 nafar fuqaroga tibbiy yordam ko‘rsatdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyevning topshirig‘iga binoan shu yilning 8 fevral kuni Mudofaa vazirligining malakali harbiy xizmatchilaridan iborat tibbiy otryadi zilzilalar oqibatlarini bartaraf etishda yordam berish hamda zilziladan jabrlanganlarga tibbiy yordam ko‘rsatish maqsadida Turkiya Respublikasiga jo‘nab ketgan edi.
O‘zbekistonlik harbiy xizmatchilar qariyb bir oy davomida zilzilalardan jabr ko‘rgan turk xalqiga insonparvarlik yordami ko‘rsatib, og‘ir damlarda qo‘llab-quvvatlab, ularga kamarbasta bo‘lishdi. Shu vaqt davomida ular jami 3860 nafar fuqaroga tibbiy yordam ko‘rsatdi.

В Турции медицинский отряд Министерства обороны оказал медицинскую помощь 3860 гражданам
Как сообщает информационная служба Министерства обороны Республики Узбекистан, сегодня, 6 марта, в Ташкент вернулись квалифицированные военнослужащие Министерства обороны Узбекистана, которые в течение 24 дней принимали участие в ликвидации последствий землетрясения в Турции.
По поручению Президента Республики Узбекистан, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Шавката Мирзиёева 8 февраля этого года медицинский отряд Министерства обороны, состоящий из квалифицированных военнослужащих, выехал в Турецкую Республику для оказания помощи в ликвидации последствий землетрясения и оказания медицинской помощи пострадавшим от землетрясения.
Узбекские военнослужащие в течение почти месяца оказывали гуманитарную помощь турецкому народу, пострадавшему от землетрясений, оказывали им поддержку в трудные времена. За это время они оказали медицинскую помощь в общей сложности 3860 гражданам.